Korábbi koncertek, események a Zenetörténeti Múzeumban

 

Események, hangversenyek / Events, concerts in 2014

Konzerte, Ereignisse im Musikhistorishen Museum Budapest

 

2014. december 21. vasárnap 16.00

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Ifjú művészek karácsonyi hangversenye

Balog Alexandra - zongora, Balog Gabriella - fuvola, Renczés Balázs - cselló

Bach: C-dúr preludium és fuga; Schubert: a-moll zongoraszonáta (op.42, D845);
Chopin: Asz-dúr polonéz, a-moll etüd; Rahmanyinov: Vocalise (csellóra és zongorára)
Schubert: Trockne Blumen (fuvolára és zongorára)

__________________________

2014. december 17. szerda 18.00

A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola
szakképzőseinek és művésztanárainak karácsonyi hangversenye

__________________________

2014. december 14. vasárnap 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakors

A Kodály Vonósnégyes hangversenye

Falvay Attila és Bangó Ferenc – hegedű, Fejérvári János – brácsa, Éder György – cselló

Mozart: D-dúr vonósnégyes K575, Dubrovay László: 2. vonósnégyes, Dvorák: Esz-dúr vonósnégyes op. 51

__________________________

2014. december 14. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Mesterek és tanitványok

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hangversenye

Perényi Eszter, Banda Ádám és növendékeik
zongorán km. Tóth Marianna és Harsányi Sarolta

Mendelssohn–Jampolszkij: Rondo capriccioso (Korossy-Khayll Csongor)

Manuel de Falla: Spanyol tánc (Schwartz-Bácsy Zoltán), Bach: d-moll partita, részletek (Kruppa Bálint)

Mozart: C-dur rondo K.373 (Perényi Eszter); Ysaye: V.szólószonáta (György Boglárka);

Hubay: Carmen fantázia (Somogyi Barnabás); Zsolt Nándor: Valse caprice (Banda Ádám)

Bartók: I. rapszódia (Kökény Eszter); Ravel: Tzigane (Soós Máté)

Liszt Ferenc: Die Drei Zigeuner (Hanaoka Saki)

Rimszkij-Korszakov-Cimbalist: Aranykakas (Bóni Andrea); Wieniawski: Faust fantázia (Miranda Liu)

__________________________

2014. november 30. vasárnap 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Ifjú művészek hangversenye: a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem növendékei

Vida Mónika Ruth - zongora, Soós Máté és Vörösváry Márton - hegedű
Közreműklödik: Eckhardt Gábor zongoraművész
Liszt: f-moll transzcendens etűd, Egressy Béni: zongoradarab, Liszt: 10. rapszódia, Brahms: Esz-dúr rapszódia,
Beethoven: G-dúr hegedűszonáta 1. tétel; Chopin: b-moll szonáta; Franck: A-dúr hegedűszonáta 3-4. tétel

__________________________

2014. november 30. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

"Művészestély" - Egressy, Szigligeti 200. A Magyar Zene Ünnepe sorozat 3. estje

Km. Zádori Mária - ének, Horváth Anikó és Elek Szilvia - zongora,
Sziklavári Károly zenetörténész, Nemcsák Károly színművész
Egressy Béni, Lavotta János, Bihari János, Mosonyi Mihály és Johannes Brahms zeneművei, Szigligeti Ede és más kortársak szövegei

A Bánffy György Kulturális Szalon rendezvénye
__________________________

2014. november 20. csütörtök 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

A Bornemisza Péter Zeneiskola hangversenye

Közreműködnek az iskola tanárai és növendékei

__________________________

2014. november 16. vasárnap 18.00

Kiállításvezetés (a Zenetörténeti Múzeum hangszerműhely kiállítása) 17, hangverseny 18 órakor

Tomas Tulacek (Csehország, hegedű) és Tilen Draksler (Szlovénia, zongora) hangversenye

J. B.Vanhal: Esz-dúr szonáta; Eitan Avitsur: Poem for violin and piano;

Yinam Leef: Soliloquy for solo violin; Ayal Adler: Reminiscence for violon and piano

André Hajdu: Chants from the Hidden for piano; Weiner Leó: fisz-moll szonáta op.11

Pártos Ödön: Rondo hegedűre és zongorára

__________________________

2014. november 15. szombat 18.00

Kiállításvezetés (a Zenetörténeti Múzeum hangszerműhely kiállítása) 17, hangverseny 18 órakor

Takács Zoltán (hegedű) és Farkas Gábor (zongora) hangversenye

Dohnányi: cisz-moll szonáta op.21; Liszt: Grand duo concertante
Brahms: d-moll szonáta op.108

__________________________

2014. november 11. kedd 17.00

Zeneszalon. Szilasi Alex mesél és zongorázik

A Budavári Önkormányzat rendezvénye

__________________________

2014. november 9. vasárnap 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Barokk hangverseny korabeli hangszereken

Németh Zsombor (hegedű) és Konta Noémi (csembaló)

G. Muffat: D-dúr szonáta, Telemann: Esz-dúr fantázia, Händel: d-moll szvit,

Bach: f-moll szonáta és J.-M. Leclair: A-dúr szonáta

__________________________

2014. november 9. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Ifjú művészek Mozart-hangversenye

G-dúr zongoraverseny K453 (Kovács Gergely - zongora); C-dúr andante fuvolára és zenekarra K315 (Storcz Laura - fuvola)

A-dúr klarinétverseny K622 (Kéringer Dávid - klarinét)

Km. a Liszt Zeneakadémia és a Bartók Konzervatórium növendékeiből álló kamarazenekar

Vezényel: Rajna Martin

__________________________

2014. november 8. szombat 17.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 16, hangverseny 17 órakor

A napkirály árnyékában. Francia barokk muzsika korabeli hangszereken

French baroque music on period instruments

Gál József - tenor, Blanka Pavlovicová – barokk hegedű, Szászvárosi Sándor – viola da gamba, Mészáros Bernadett - csembaló / harpsichord

Francois Colin de Blamont: „Circé” – kantáta

Joseph-Nicholas-Pancrace Royer: „La Marche des Scythes” – karakterdarab csembalóra

André Campra: „Hébé” – kantáta; Jospeh Bodin de Boismortier: e-moll triószonáta

Nicolas Bernier: „L'Absence” – kantáta

__________________________

2014. november 7. péntek 13.30

Kiállításvezetés 13 órakor angol nyelvű diákoknak, utána hangverseny

Ifjú művészek hangversenye a Zenetörténeti Múzeumban

Változatos műsor

__________________________

2014. november 6. csütörtök 18.00

Kiállításvezetés iskolások számára 17, hangverseny 18 órakor

A Zenetörténeti Múzeum mesterhegedűi. Földesi Lajos (hegedű), Kocsis Andrea (hárfa) hangversenye

Liszt Ferenc, Hauser Miksa, Czibulka Alfonz, Gáty Zoltán, Farkas Ödön, Vecsey Ferenc, Zsolt Nándor, Bloch József, Csáth Géza és Hubay Jenő művei

__________________________

2014. november 5. szerda 11.00

A Zenetörténeti Múzeum mesterhegedűi. Kiállításvezetés és hangverseny a múzeumban
Km. Földesy Lajos hegedű, Gombos László - zongora
Magyar szerzők művei a 19-20. század fordulójáról

__________________________

2014. október 21. kedd 16.00 Képek / Photos

A Zenetörténeti Múzeum mesterhegedűi. Kiállításvezetés és hangverseny a múzeumban
Miranda Liu - hegedű, Harsányi Sarolta - zongora

Bach, Liszt Ferenc, Eugene Ysaye, Paganini, Hubay Jenő művei

__________________________

2014. október 19. vasárnap 11.00

A Zenetörténeti Múzeum mesterhegedűi. Kiállításvezetés és hangverseny a múzeumban
Bemutatkoznak a Hubay Jenő Zeneiskola hegedűs növendékei, km. Árok Sándor - gitár és zongora

Liszt Ferenc, Hauser Miksa, Farkas Ödön, Hubay Jenő, Siklós Albert, valamint Bach és Mozart művei a múzeum és a zeneiskola hegedűin

__________________________

2014. október 16. csütörtök 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

A Zenetörténeti Múzeum mesterhegedűi

Master Violins of the Museum of Music History

A Budapesti Hegedű–Hárfa Duó lemezbemutató hangversenye

Földesi Lajos (hegedű), Kocsis Andrea (hárfa)

Hubay Jenő, Vecsey Ferenc, Zsolt Nándor, Bloch József, Csáth Géza és további magyar szerzők művei a 19-20. század fordulójáról

__________________________

2014. október 14. kedd 17.00

Zeneszalon. Szilasi Alex mesél és zongorázik

A Budavári Önkormányzat rendezvénye

__________________________

2014. október 7. kedd 18.00

Vörösváry Márton (hegedű és zongora) hangversenye

Bach szólószonáta-tételek, Paganini: Caprices op.1 (részletek) hegedűre, Brahms: Paganini-variációk zongorára

__________________________

2014. október 6. hétfő 10.00

About and Around Haydn & Bartók

A Magyar Zenetudományi és Zenekritikai Társaság Nemzetközi szimpóziuma

Somfai László 80. születésnapja tiszteletére

17 órakor: hangverseny, km. PERÉNYI Miklós (cselló) és KOCSIS Zoltán (zongora)

Haydn és Brahms művei

__________________________

Kiállításmegnyitók 2014. okt. 1-én:

Egy 20. századi hegedűkészítő műhely és magyar mesterhegedűk (6-7. terem)

A Zenetudományi Intézet története és Dohnányi kiállítás (1. terem)

Népzene és néptánc kiállítás (5. terem)

__________________________

2014. szeptember 28. vasárnap 17.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 16, hangverseny 17 órakor

Bokor Jutta - ének, Kiss-Domonkos Judit - cselló, Lugosi Anna - zongora

Mahler: 4 dal, Hubay: Victor Hugo-dalok op.12, Gluck: Két ária az Orfeusz c. operából

Fauré: Elegia, Weber: Adagio és rondo, Schumann: Andante és allegro, Albéniz: Suite populaire

__________________________

2014. szeptember 28. vasárnap 11.00

A Zenetörténeti Múzeum mesterhegedűi. Kiállításvezetés és hangverseny a múzeumban
Km. a Hubay Jenő Zeneiskola hegedűs növendékei, Árok Sándor - gitár, Gombos László - zongora

Hubay Jenő, Bloch József, Vecsey Ferenc és Zsolt Nándor, valamint Mozart és Gluck művei a múzeum és a zeneiskola hegedűin

__________________________

2014. szeptember 23. kedd 17.00 és 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 16, hangversenyek 17 és 19 órakor

Két hangverseny az Ars Sacra Fesztivál keretében

17.00: Ifjú muzsikusok zenei szalonja

Szilasi Alex és Dávid közreműködésével

19.00: "A lélek húrjain" - Gulyás Csilla hárfaművész és tanítványai

A belépés díjtalan. Információ: www.ars-sacra.hu 

__________________________

2014. szeptember 19. péntek 18.00

Hangverseny a Lajtha László emlékszobában, a zeneszerző zongoráján

Katona Ágnes Ariadne - fuvola, Balázs Júlia - ének, Barcza Beáta - zongora

Ph. E. Bach: a-moll szonáta fuvolára és zongorára 1. t.

Ph. E. Bach és J. S. Bach dalai; Chopin: h-moll zongoraszonáta 3-4. tétel;

Sigfrid Karg-Elert: fisz-moll (appassionata) szonáta fuvolára és zongorára

__________________________

2014. szeptember 14. vasárnap 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Kortárs vonós muzsika / Contemporary Hungarian String Music

A Magyar Művészeti Akadémia és a Hubay Jenő Társaság hangversenye

Szecsődi Ferenc & Farkas Erzsébet – hegedű, Tuzson Edina – brácsa

Balassa Sándor: Hegedűduók, Kocsár Miklós: Ballata, Szőnyi Erzsébet: Hegedű – brácsa duók,

Tóth Péter: Duó Concertante – két hegedűre, Vermes Mária: Két magyar népdal - ősbemutató,

Handel: Grobschmied variációk hegedűre és brácsára (Vermes Mária átirata), ősbemutató,

Tóth Péter: Balkán concertante

__________________________

2014. szeptember 14. vasárnap 14.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 13, hangverseny 14 órakor

Japán zongoraművészek hangversenye

Sugawara Nozomu és Umemura Tomoya (zongora / piano)

Bach: f-moll preludium és fuga; Mozart: F-dúr szonáta; Liszt: Dante szonáta

Beethoven: A-dúr szonáta / Piano sonata no.28 op. 101 in A major;  Debussy Etüd; Liszt: Totentanz

__________________________

2014. szeptember 9. kedd 17.00

Zeneszalon. Szilasi Alex mesél és zongorázik

A Budavári Önkormányzat rendezvénye

__________________________

2014. szeptember 4. csütörtök 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Baranyay Piroska (cselló) és Homor Zsuzsanna (zongora) kamaraestje

Beethoven: C-dúr szonáta op.102 no.1; Debussy: Szonáta; Chopin g-moll szonáta op.65

__________________________

2014. augusztus 24. vasárnap 15.00

Vörösváry Márton Brahms-hangversenye

fisz-moll capriccio, d-moll ballada, Variációk egy magyar dalra, Paganini-variációk, d-moll zongoraverseny 1. t.

__________________________

2014. július 24. csütörtök  19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Ehiro Mari (Japán) zongoraestje / piano recital, Közreműködik Sawada Aya - hegedű / violin

Weiner: Hat magyar parasztdal zongorára op.19; Peregi verbunk op. 40 hegedűre és zongorára

Bartók: Staccato; Csónakázás; Dudamuzsika (Mikrokozmosz V. füzet)

Bartók: Három burleszk op.8c; Sztravinszkij: Olasz szvit hegedűre és zongorára, részletek

Hacsaturján: Valse de Mascarade; Poulenc: Nocturnes, részletek 

Saint-Saёns–Liszt: Haláltánc / Danse macabre

Ravel: Tzigane, koncert rapszódia hegedűre és zongorára

__________________________

2014. július 11. péntek  20.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 19, hangverseny 20 órakor

Erdődy kvartettek az Erdődy palota udvarán (part 3)

A Kodály Vonósnégyes sorozata / The Kodály String Quartet

Falvay Attila és Tóth Erika – hegedű, Fejérvári János – brácsa, Éder György – cselló

Haydn: Esz-dúr vonósnégyes op.76 no.6; Rahmanyinov: Romance és scherzo; Haydn: D-dúr vonósnégyes op.76 no.5

A műveket ismerteti és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 19 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. július 9. szerda, 17.00

GRACE DONG és JONATHAN TSUI ifjú kínai zongoraművészek hangversenye Program

Bach, Mozart, Grieg, Beethoven, Wang Jian Zhong és Csajkovszkij művei

__________________________

2014. július 8. kedd 20.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 19, hangverseny 20 órakor

Joseph Haydn Erdődy kvartettjei az Erdődy palota udvarán (part 2)

A Kodály Vonósnégyes sorozata / The Kodály String Quartet

Falvay Attila és Tóth Erika – hegedű, Fejérvári János – brácsa, Éder György – cselló

Haydn: C-dúr  vonósnégyes op.76 no.3 „Kaiser”; Kurtág: 12 mikroludium; Haydn: B-dúr vonósnégyes op.76 no.4 „Napfelkelte”

A műveket ismerteti és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 19 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. július 6. vasárnap 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Barokk mesterek művei / Baroque chamber music

A Simplicissimus kamaraegyüttes és a Duo Kromatikus hangversenye

Németh Zsombor – hegedű, Kabdebó Noémi és Szabó Réka – brácsa, Nagy Réka - viola da gamba, Harmath Dénes – csembaló (korhű hangszereken);

Miranda Liu – hegedű, Riho Noma - zongora

Schmelzer: Balletti à 4, Buxtehude: Sonata III, Biber: Arien à 4

Bach: Adagio és Fuga a g-moll hegedű szólószonátából; Bach: e-moll szonáta hegedűre és continuóra
Castello: Sonata; Farina: Capriccio stravagante; Westhoff: D-dúr szvit; Locatelli: Capriccio

Bach: E-dúr szonáta hegedűre és continuóra

__________________________

2014. július 4. péntek 20.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 19, hangverseny 20 órakor

Erdődy kvartettek az Erdődy palota udvarán / Haydn's Erdödy Quartets in the Courtyard of the Erdödy palace (part 1)

A Kodály Vonósnégyes sorozata / The Kodály String Quartet

Falvay Attila és Tóth Erika – hegedű, Fejérvári János – brácsa, Éder György – cselló

Haydn: G-dúr vonósnégyes op.76 no.1; Webern: Langsamer Satz; Haydn: D-moll vonósnégyes op.76 no.2 „Quinten”

__________________________

2014. június 29. vasárnap 18.30 Képek / Photos

Az International Viola d'Amore Society XVII. kongresszusának záróhangversenye / Final concert

Fellépnek a nemzetközi társaság művésztagjai:

Marianne Ronez, Simon Steinkühler, Dan Thomason, Albena Najdenova, Michel Pons, Viera Bilikova, Ria Marsalkova, Karina Ivane

Program: kompozíciók a "Klagenfurter Kodex"-ból, Antonio Vivaldi, Anton Huberty, Václav Král, Hubay Jenő és mások művei

__________________________

2014. június 29. vasárnap 14.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 13, hangverseny 14 órakor

Hagyományos japán hangszerek - Katayama Dozan (sakuhacsi - bambuszfurulya) és koto-együttese

Japanese traditional instruments. Katayama Dozan (shakuhachi) and his Koto Ensemble

__________________________

2014. június 26. csütörtök 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Az Ars Nova Énekegyüttes hangversenye magyar szerzők műveiből

Vezényel: Kiss Katalin / Ars Nova Singing Group, cond. by Katalin Kiss

Km. Vida Mónika Ruth - zongora / piano

Liszt, Mihalovich, Egressy Béni, Siklós Albert, Ábrányi Kornél és Thern Károly kórusművei, Liszt zongoraművei

 __________________________

2014. június 24. kedd 12.00

Kiállításvezetés 11 órakor magyar csoport számára, majd hangverseny a múzeumban

A Bartók Konzervatórium és a Liszt F. Zeneművészeti Egyetem növendékei

__________________________

2014. június 22. vasárnap 14.00  Képek / Photos

Japán diákok és tanáraik hangversenye

Japanese students and their teachers

__________________________

Múzeumok Éjszakája 2014 - június 21-én szombaton / Night of Museums. PROGRAM & PHOTOS

 

17.30 „Toronyzene” / Brass music –  a Bartók Konzervatórium rézfúvós kvintettjének hangversenye (udvar) Képek / Photos

18.30 A Zenetörténeti Múzeum fafúvós hangszerei. Sabine & Tuomas Kaipainen (Svájc) zenés bemutatója (1. rész) 

Woodwind instruments of the Museum of Music History - part 1 Képek / Photos

 - km. az Ensemble Collegium Musicum (Kakuk Balázs - viola da gamba, barokk cselló, Stadler Vilmos - blockflöte, barokk fuvola, Szilvássy Gyöngyvér – csembaló)

19.30 Tematikus tárlatvezetés (1) 

 - (A Zenetörténeti Múzeum fafúvós hangszerei: Gombos László)

20.00 A Zenetörténeti Múzeum fafúvós hangszerei. Sabine & Tuomas Kaipainen (Svájc) zenés bemutatója (2. rész) 

Woodwind instruments of the Museum of Music History - part 2 Képek / Photos

 - km. az Ensemble Collegium Musicum (Kakuk Balázs - viola da gamba, barokk cselló, Stadler Vilmos - blockflöte, barokk fuvola, Szilvássy Gyöngyvér – csembaló)

21.00 Tematikus tárlatvezetés (2) (Népi hangszerek kiállítás: Brauer-Benke József, Lajtha emlékkiállítás: Dalos Anna)

22.00 R. Strauss koncert (Balog József zongora, Heiter Melinda ének), Képek / Photos

 - R. Strauss h-moll zongoraszonáta és dalok / R. Strauss piano sonata in b minor & 7 songs

23.00-02.00 Táncház tánctanulással / Danse house (Haydn terem) Képek / Photos

 - Közreműködnek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének hallgatói, valamint tánctanító művészek

__________________________

2014. június 15. vasárnap 17.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 16, hangverseny 17 órakor

Gelléri András szerzői estje és zongorahangversenye  PROGRAM

Bach: g-moll preludium és fuga (Wohltemperiertes Klavier I.)

Beethoven: Asz-dúr szonáta op. 26, 1. tétel; Scriabin: fisz-moll etüd op.8 no.2

Prokofjev: D-dúr hegedűverseny 1. t. (km. Gál Márta – hegedű)

Brahms: h-moll rapszódia zongorára op.79 no.1

Gelléri: Elegia i. m. G. Z. (2013-14, ősbemutató) (Gál Márta – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Kónya Attila Levente – cselló)

Gelléri: Improvisazione per violino e pianoforte (2014, ősbemutató. Gál Márta – hegedű, a szerző – zongora)

Gelléri: Rondo in Jazz (2013) fuvolára és zongorára (Forró Fruzsina – fuvola, a szerző – zongora)

A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola hangversenye

__________________________

2014. június 14. szombat 11.00

Ifjú művészek matinéja / Matinée by young musicians

Vida Mónika Ruth - zongora, Vörösváry Márton - hegedű

Liszt zongoraművek, Wieniawski és Hubay darabok hegedűre és zongorára

A műveket ismerteti és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 10 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. június 11. szerda 10.00

Zenés találkozás a múzeumban / Musical Meeting in the Museum

Múzeumi foglalkozás iskolás csoport részére, majd ifjú művészek muzsikálnak a múzeumlátogatóknak

Bach, Mozart, Erkel és Liszt művei

Varga Júlia - ének és cselló, Varga Katalin - fuvola, Sógor Tamás - zongora

__________________________

2014. május 29. csütörtök 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

FÜZESSÉRY Zoltán (zongora / piano) és Kerstin FELTZ (Ausztria, cselló / cello) kamaraestje / Chamber Recital

Bach: D-dur gambaszonáta, Debussy: d-moll szonáta, Beethoven: A-dur szonáta op.69, Franck: A-dur szonáta,

A műveket ismerteti és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 18 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. május 28. szerda 19.00

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Demény Balázs zongoraestje / piano recital by Balázs Demény

Scarlatti: 3 szonáta (C-dúr, E-dúr, G-dúr); Liszt: Eroica transzcendens etüd

Szkrjabin: cisz-moll etüd; Beethoven: Esz-dúr "Les Adieux" szonáta, Liszt: 6. rapszódia

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 18 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. május 27. kedd 17.00

Szilasi Alex és ifjú barátai hangversenye

__________________________

2014. június 25. vasárnap 15.00

Ifjú művészek kamaradélutánja / Musical Afternoon by Young Musicians

Vida Mónika Ruth - zongora, Vörösváry Márton - hegedű és zongora, Körmendi Fruzsina - ének

Mendelssohn: Rondo capriccioso, Liszt: Obermann völgye, Wieniawski: Variációk op.15, Hubay: dalok Victor Hugo verseire op.12,

Liszt: Liebesträume, Rachmaninov: g-moll prelüd, Liszt: Esz-dúr zongoraverseny szóló zongorára (Vida Mónika átirata)

A műveket ismerteti és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 14 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. május 25. vasárnap 11.00 Képek / Photos

A Musica Yokohama japán fuvolazenekar hangversenye

Musica Yokohama Flute Ensemble (Japan) Program

Vezényel Izaki Masahiro, Szolnoki Szimfonikus Zenekar főzeneigazgatója

MOZART: F-dúr divertimento K. 138; HAYDN: e-moll („Gyász”) szimfónia Hob. I. 44

BARTÓK: Román népi táncok; PUCCINI: Bohémélet-fantázia

__________________________

2014. május 22. csütörtök 17.00

A Bartók Konzervatórium zongoratanszakának hangversenye

Kékesi Judit növendékei. A belépés ingyenes

__________________________

2014. május 18. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Vörösváry Ibolya (brácsa) és Vörösváry Márton (hegedű, zongora) hangversenye

Km. Homor Zsuzsanna – zongora, Ai Chikayama – hegedű, Aya Shirai – cselló

Chamber Recital by Young Artists

Bach: a-moll hegedűszonáta (részlet), Reger: Szvit brácsára, Brahms: Paganini variációk,

Wieniawski: Variációk egy saját témára, Rachmaninov: g-moll prelüd, Schubert: a-moll vonósnégyes

__________________________

2014. május 18. vasárnap 11.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 10, hangverseny 11 órakor

A VI. budapesti Banda Ede csellóverseny győzteseinek gálahangversenye

Km. Szabó Dénes (Nádasdy Kálmán Zeneiskola), Tichiti Emma (XIII. Kerületi Zeneiskola), Rinkó Krisztián (Tóth Aladár Zeneiskola), Gesztesi-Tóth Péter (Szent István Király Zeneiskola),

Wunderlich Ábris Devecser (Weiner Leó Zeneiskola), Dolfin Benedek (Szent István Király Zeneiskola), Jász Ábel (Szent István Király Zeneiskola),

Regenhart Anna Blanka és Baranyi Szabolcs (Nádasdy Kálmán Zeneiskola), Králik Miklós és Szelevényi Oszkár (Tóth Aladár Zeneiskola), Molnár Berta és Virághalmy Csaba (Weiner Leó Zeneiskola)

Műsorvezető és 10 órakor a Zenetörténeti Múzeum kiállításait bemutatja Gombos László

__________________________

2014. május 7. szerda 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Nagy Ivett (hegedű) és Jaghatspanyan Gayane (zongora) hangversenye

Beethoven: D-dúr szonáta op.10 no.3, Bach: Chaconne,

Chopin: fisz-moll noktürn op.48 no.2, Ysaye: 2. szonáta, Komitasz: Ajánlás

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 17 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. május 6. kedd 12.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 11 és 13 órakor diákcsoportok számára

A Bartók Konzervatórium matinéja

Körmendi Fruzsina - ének, Rikker Dániel - trombita, Muhi Veronika (Zeneakadémia, Graz) - zongora

Bartók: Gyermekeknek (válogatás), Haydn és Brahms dalai, Hummel: Trombitaverseny, Chopin: Esz-dúr noktürn

__________________________

2014. április 23. szerda 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

A Liszt Ferenc Társaság hangversenye

Konyicska Renáta és Király Csaba zongoraestje

Improvizáció Liszt stílusában (Király Csaba), Chopin: b-moll szonáta op. 35 (Konyicska Renáta)

Liszt: Norma parafrázis (Király Csaba), Schubert: D-dúr katonainduló (négykezes),

__________________________

2014. április 16. szerda 14.00

Zenés találkozás a múzeumban

Múzeumi foglalkozás iskolás csoport részére, majd ifjú művészek muzsikálnak a múzeumlátogatóknak

Varga Júlia - ének, Csejtei Tamás - szaxofon, Sógor Tamás - zongora

__________________________

2014. április 13. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Zeneiskolai Továbbképzősök Nyolcadik Országos Versenye Oltai Adrienne emlékére. Gálahangverseny

Közreműködnek a március 21-23. között Szentendrén rendezett verseny győztesei

Műsorvezető és 15 órakor a Zenetörténeti Múzeum kiállításait bemutatja Gombos László

__________________________

2014. április 12. szombat 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Francia kamaramuzsika / French Chamber Music

Balázs Júlia - szoprán, Csillagh Katalin - zongora, Naoko Inoue - hegedű

César Franck, Gabriel Fauré, Claude Debussy, Jules Massenet, Maurice Ravel, etc. művei

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 17 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. április 6. vasárnap 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Beethoven összes vonósnégyese a Kodály Vonósnégyes előadásában 6. rész

Beethoven Complete String Quartets (part 6)

Falvay Attila és Tóth Erika - hegedű, Fejérvári János - brácsa, Éder György - cselló

F-dúr H.34 (az op.14. no.1 E-dúr zongoraszonáta Beethoven által készített átirata), B-dúr op.18 no.6, cisz-moll op.131

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 18 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. április 5. szombat 17.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 16, hangverseny 17 órakor

Hangverseny a 100 éve született Farkas Ilonka operaénekes és magánénektanár emlékére

Concert in memoriam Ilonka Farkas opera singer and teacher

Közreműködnek egykori növendékei és tisztelői: Belényi Zsuzsanna, Bene Róza, Csapó József, Dér Gyöngyi, Dóry Melinda, Aedificantes Kórus

Galambos Péter, Hadházy Levente, Hantos Andrea, Jelinek Gábor, Kecskeméti Rita, Keresztessy Péter, Lovász Márta, Nyilas Tünde Mária,

Petróczki Edit, dr. Stumpf Imre, Szakács Ildikó, Tardy László, Tarkó Magda, Török Ilona és még sokan mások

A műsoron válogatás hallható az operaénekesnő egykori repertoárjából: Bach, Bellini, Bizet, Debussy, Donizetti, Erkel, Handel,

Mozart, Muszorgszkij, Paisiello, Pergolesi, Puccini, Schubert, Thomas, Verdi stb. művei

__________________________

2014. április 5. szombat 11.00  Képek / Photos

Kiállításvezetés 10, hangverseny 11 órakor

A Józsefvárosi Zeneiskola hangversenye

Concert of the Józsefváros Music School

Közreműködnek az iskola növendékei és tanárai. Program

__________________________

2014. április 3. csütörtök 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 17 órakor

A Bornemissza Péter Zeneiskola hangversenye

Concert of the Péter Bornemissza Music School

Közreműködnek az iskola növendékei és tanárai

__________________________

2014. március 30. vasárnap 18.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Szecsődi Ferenc hegedűművész és a „jövő csillagai”

Prof. Ferenc Szecsődi (violin) and the "stars of the future"

Kálnay Zsófia – ének, a 2013-as Simándy József Énekverseny győztese

Kovács Adrienn – hegedű, a 2013-as Országos Szakközépiskolai Hegedűverseny nyertese a Hubay Jenő Társaság "Zephyr" nevű hegedűjén játszik

Tóth Kristóf – hegedű, a 2013-as Koncz János Hegedűverseny győztese

Monostori Gábor – zongora

Zongorán közreműködik: Sakai Yumiko, Sagyebó Ferenc, Oberfrank Péter

Hubay, Wieniawski, Rossini, Albéniz, Sarasate és más szerzők művei 

__________________________

2014. március 30. vasárnap 14.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 13, hangverseny 14 órakor

Akamatsu Rintaro (Japán) zongorahangversenye

Chopin: Polonaise-Fantaisie As-Dur; Schubert: Impromptu Op.90-3

Liszt: Miserere du "Trovatore" de Verdi. Paraphrase de Concert S.433 R.266

Bartók: Három csík megyei népdal; A. Piazzolla (arr. K. Yamamoto): Adios Nonino

Kodály: Meditation sur un motif de Claude Debussy; Mussorgsky Picture at an Exhibition

 

________________________

2014. március 27. csütörtök 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Javier López (Spanyolország) zongorás kamaraestje

Robert Schumann: a-moll szonáta hegedűre és zongorára, op.105 (km. Miranda Liu, hegedű)

Robert Schumann: Frauenliebe und -leben (km. Tatai Nóra, szoprán)

Claude Debussy: Szonáta hegedűre és zongorára (km. Ai Chikayama, hegedű)

Gustav Mahler: Lieder eines fahrenden Gesellen (km. Mikecz Kornél, bariton)

__________________________

2014. március 26. szerda 11 órakor matiné

Kiállításvezetés 10, hangverseny 11 órakor

Lukácsházi György - cselló, Faragó Laura - ének, Gál Márta - zongora

Bach: C-dúr csellószvit, Egressy Béni, Hubay Jenő és Liszt Ferenc dalai, Haydn: D-dúr csellóverseny

__________________________

2014. március 23. vasárnap 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Beethoven összes vonósnégyese a Kodály Vonósnégyes előadásában 5. rész

Beethoven Complete String Quartets (5)

Falvay Attila és Tóth Erika hegedű, Fejérvári János brácsa, Éder György cselló

F-dúr op.18. no.1, f-moll op.95 (Quartetto serioso), a-moll op.132

__________________________

2014. március 18. kedd 12.00

Kiállításvezetés 11-kor külföldi csoport számára, hangverseny 12 órakor

Versenygyőztes fiatalok matinéja

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Bartók Konzervatórium növendékei

Liszt és Debussy zongoraművei, Schubert zongorás kamarazenéje (trio)

__________________________

2014. március 16. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Szántó Katalin (fuvola) és Lukácsházi György (cselló) hangversenye

Km. Gál Márta és Lengyel Andrea - zongora

Bach: C-dúr csellószvit, Mozart: D-dúr fuvolaverseny 1-2. tétel

Bach: a-moll partita fuvolára, Haydn: D-dúr csellóverseny, Widor: Szvit fuvolára és zongorára

__________________________

2014. március 9. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Johannes Brahms: Ein deutsches Requiem (German Requiem)

baritonszólóra, kórusra és zongorára, négy kézre (magyarországi bemutató)

Az 1871-es londoni változat (német nyelven), Bartók egykori Bösendorfer zongorájával

Km. Borka Ákos – bariton, Szedmák Eszter és Lozsányi Soma zongora, valamint a Budapest Bach Consort kórusa

Vezényel: Szokos Augustin

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 15 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. március 8. szombat 15.00 Képek / Photos

A Bartók Béla Konzervatórium növendékeinek hangversenye

Bach, Vivaldi, Mozart, Schubert, Wolf, Bellini, Franz, Csajkovszkij, Puccini, Dohnányi, Bartók, Sztravinszkij és Kadosa dalai, áriái

Előadják: Cseri Evelin, Nzala Fanny, Kovács Ágota, Körmendi Fruzsina, Pap Viktória,

Szántó Márton, Eszes Viki (jazz), Szabó Réka, Mudra Katinka, Varga Júlia – ének

Zongorán kísérnek a kötelező zongora tanszak növendékei: Jenei Erzsébet, Gelléri András, Nagy Réka, Kaknics Péter, Stark János Mátyás, 

Németh Gábor, Szabó Réka, Vizi Dávid, Mészáros Flóra, valamint Lakatos Róbert (jazz tanszak) és Nagy Botond (Szent István Konzervatórium)

Bartók: Rapszódia (Stark János Mátyás – hegedű, Szemendri Gábor – zongora)

Felkészítő tanárok: Bozay Melinda, Deliné Soós Ágnes, Dobi-Kiss Veronika, Jászberényi Lilian,

Kecskés Balázs, Kékesi Judit, Kovács Brigitta, Kováts Brigitta, Lakatos Ágnes, Somogyi Péter, Szemendri Gábor

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 15 órakor bemutatja Gombos László

__________________________

2014. február 23. vasárnap 19.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 18, hangverseny 19 órakor

Beethoven összes vonósnégyese a Kodály Vonósnégyes előadásában 4. rész

Beethoven Complete String Quartets (4)

Falvay Attila és Tóth Erika - hegedű, Fejérvári János - brácsa, Éder György - cselló

G-dúr op.18. no.2, Esz-dúr op.74 (Hárfa), B-dúr op.130 kvartett

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 18 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. február 23. vasárnap 16.00 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Vida Mónika Ruth zongoradélutánja. Km. Soós Máté (hegedű)

Bach: G-dúr preludium és fuga (WK I. ); Beethoven: B-dúr zongoraszonáta op.22

Franck: A-dúr hegedű–zongora szonáta; Mendelssohn: Rondo capriccioso 

Liszt: Liebestraum no.3; Liszt: A villa d'Este szökőkútjai, Liszt: Obermann völgye

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 15 órakor Gombos László zenetörténész mutatja be

__________________________

2014. február 13. csütörtök 18.00 Képek / Photos

Angol nyelvű kiállításvezetés 17, hangverseny 18 órakor

Király Csaba zongoraestje

Chopin: 4 scherzo; Liszt: 3 Petrarca szonett, Dante szonáta

__________________________

 

2014. január 24-től a Zenetörténeti Múzeumban látható Hubay Jenő egykori "fehér" Bösendorfer zongorája

A hangszert korábban az Amerikai Egyesült Államok nagykövetségi rezidenciáján őrizték, az ünnepélyes átadásra február 6-án került sor

__________________________

 

2014. január 31. péntek - február 1. szombat 9.15-17.00

hangversenyek 17 óra körül, az előadások után

Könnyűzene - Könnyű zene? Magyar populáris zene a 20-21. században

Konferencia az MTA BTK ZTI 20-21. Századi Magyar Zenei Archívum és Kutatócsoportjának szervezésében

Részletes program 1 2

__________________________

2014. január 25. szombat 16.30 Képek / Photos

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16.30 órakor

Stuller Dalma és Szigeti Karina (szoprán) hangversenye. Km. Török Levente – zongora

Dalok, áriák, duettek, zongoraművek: Caccini, Mozart, Schubert, Donizetti, Verdi, Csajkovszkij, Barber és Puccini művei

Műsorvezető és a Zenetörténeti Múzeum kiállításait 15 órakor Gombos László mutatja be

__________________________

2014. január 19. vasárnap 14.00 Képek / Photos

Japán zeneiskolások és tanáraik hangversenye

__________________________

2014. január 11. szombat 16.00

Kiállításvezetés 15, hangverseny 16 órakor

Vida Mónika Ruth, a Zeneakadémia kivételes tehetségek osztályának növendéke ad hangversenyt 18. születésnapján

Dvorák: Szláv táncok no.2 és no.8, 4 kézre (km. Balog Alexandra, a Bartók Béla Konzervatórium nödendéke)

Beethoven: Mondschein (Holdfény) szonáta, cisz-moll; Chopin: b-moll scherzo; Fantaisie impromptu

Mendelssohn: Rondo capriccioso; Fonódal;

Brahms: 5. magyar tánc 4 kézre (km. Eckhardt Gábor)

Liszt: Mazeppa, transzcendens etüd